Dla mieszkańca

Jastrzębskie Lato Muzyczne

Letni festiwal koncertów w sercu Jastrzębia-Zdroju.

Plakat Jastrzębskiego Lata Muzycznego zapowiadający lipcowe koncerty
Plakat Jastrzębskiego Lata Muzycznego zapowiadający lipcowe koncerty

Jastrzębie-Zdrój wkrótce wypełni się dźwiękami muzyki dzięki cyklowi koncertów „Jastrzębskie Lato Muzyczne”. W okresie wakacyjnym, w Parku Zdrojowym, mieszkańcy i goście będą mogli uczestniczyć w serii występów muzycznych znakomitych artystów.

Pierwszy koncert odbędzie się 7 lipca, a wystąpią na nim Justyna & Dario Isidoris.

 • Justyna & Dario Isidoris to polsko - włoski duet w którego repertuarze są najpopularniejsze włoskie przeboje znane od lat, współczesne hity włoskie oraz autorskie kompozycje duetu. Justyna & Dario wykonują swój program w języku włoskim i polskim. Oboje mają wieloletnie doświadczenie sceniczne, kochają muzykę  i swoją publiczność Każdy ich koncert to niepowtarzalne przeżycie dla artystów i widowni. Ich teledyski są promowane we wszystkich muzycznych stacjach telewizyjnych, radiowych oraz w Internecie. Justyna & Dario Isidoris to jeden z najpopularniejszych w Polsce zespołów Italo Disco !!!

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju gwarantuje niezapomniane wrażenia i zaprasza do wspólnego celebrowania muzyki na żywo.

Poniżej szczegóły kolejnych lipcowych występów:

 • 14.07.2024 godz. 18:00 - Kapela Karpati
  Kapela Karpati to półfinaliści programu "Mam Talent". W grze zespołu słychać ducha Karpat – Bałkanów, Słowacji, Ukrainy i Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – wielogłosowy śpiew, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów. Koncerty Kapeli Karpati to muzyczne uczty dla miłośników muzyki folkowej.
 • 21.07.2024 godz. 18:00 – Zelenenebo
  Ukraińsko-polski zespół tworzący muzykę autorską inspirowaną światem i człowiekiem. Za brzmienie grupy odpowiadają instrumenty klasyczne i ludowe m. in.: bandura, bęben, kongo, hang-drum, misa tybetańska czy gliniane ptaszki.
 • 28.07.2024 godz. 18:00 – Iwona Loranc - Piosenki Marii Koterbskiej
  Miłość Marii Koterbskiej do piosenki, swingu, jazzu, do Bielska-Białej zainspirowała Iwonę Loranc, znakomitą wokalistkę – podobnie jak pani Maria bielszczankę - do odkrycia na nowo przebojów polskiej Królowej Swingu, wspaniałej piosenkarki, która ze swoimi utworami władała polską sceną muzyczną w latach 50., 60., 70. XX w. Iwona Loranc odkryła ponadczasową urodę tych piosenek, które 
  - zaaranżowane na nowo przez Piotra Kominka - w niezwykłej interpretacji wokalistki zyskały bardzo świeże brzmienie, współczesny muzyczny wymiar.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Zapraszamy na Jastrzębskie Lato Muzyczne!
 


Polecamy