Dla mieszkańca

„Mój czesankowy świat” – wystawa prac Stefanii Lachowicz

Wernisaż będzie miał miejsce w Galerii Historii Miasta już 5 lipca o godz. 17.00.

Zdjęcie przedstawia plakat promujący wystawę Stefanii Lachowicz

Stefania Lachowicz – jastrzębianka, przez wiele lat zawodowo związana ze Studiem Animacji Orange z Bielska-Białej. Kilka lat temu, szukając odskoczni od pracy, znalazła nowe hobby – zaczęła tworzyć filcowe figurki i lalki, które zachwycają kunsztem wykonania i perfekcyjnym wykończeniem.

Już wcześniej zajmowałam się biżuterią sutasz, szyłam poduszki, torby, do dziś szyję ubrania. Słowo nuda nie istnieje w moim słowniku.  Jak coś zrobię, a mi nie leży, to będę to poprawiać do skutku. Jestem wymagająca w stosunku do siebie, ale od innych też dużo wymagam. Całe życie robiłam to, co mi się podobało. Jak przestawało mi się podobać, to zmieniałam prace – uważam, ze to jest przepis na zadowolenie i satysfakcję – nic na siłę

  - mówi Stefania Lachowicz.  

W 2023 roku Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów potwierdził wysoki poziom artystyczny jej prac, przyznając Stefanii Lachowicz “Certyfikat Rękodzieła” natomiast w 2024 roku otrzymała stypendium przyznawane przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój na rozwój twórczości artystycznej. 

Zapraszamy na wernisaż Stefanii Lachowicz  już  5 lipca o godz. 17.00 oraz czasową wystawę jej prac  od 5 lipca do 27 września w Galerii Historii Miasta przy ul. 1 Maja 61. Wstęp wolny.


Polecamy