Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

Piknik Ekologiczny

Bądź Eko - zapraszamy na Piknik!

Logotypy partnerów i organizatorów wydarzenia: Miasto Jastrzębie-Zdrój, Wodociągi Jastrzębie-Zdrój, GPZON, program LIFE oraz „Śląskie. Przywracamy błękit”

Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju Michał Urgoł zaprasza na:

Piknik Ekologiczny, który odbędzie się 7 czerwca w niedzielę.

Od godziny 15:00 w Parku Zdrojowym będzie można:

  • zrobić swoją sól do kąpieli w ramach warsztatów
  • wykręcić swój sok lub koktajl jeżdżąc na rowerze
  • zasilić tor wyścigowy dwoma energorowerami 
  • eksperymentować z zakresu fizyki powietrza 
  • obejrzeć pokazy mrożenia ciekłym azotem połączone z degustacją
  • odwiedzić stoiska z lokalnymi ekologicznymi miodami i olejami
  • wziąć udział w konkursie z zakresu segregacji odpadów
  • rozwiązać rebusy i zagadki dla dzieci oraz tworzyć w kąciku plastycznym
  • skonsultować się z ekodoradcą
  • napić z naturalnie czystej wody

Na aktywnych uczestników warsztatów czekać będzie słodki poczęstunek oraz sadzonki bylin i ziół.

Na pikniku nie zabraknie także występów tanecznych Studia Tańca Szok o godz. 16:30 i Eksplozji Tańca, zapraszamy o godz. 17:00.

Data i godzina
07.06.2026
15:00
Lokalizacja
Park Zdrojowy
ul. Witczaka, Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Miasto Jastrzębie-Zdrój