Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

Wystawa Gwiezdni Korsarze

Dostępna w Galerii "Ciasna" od 17 maja.

Zdjęcie przedstawia jedno z dzieł Magdaleny Wanat-Drobisz.
Zdjęcie przedstawia jedno z dzieł Magdaleny Wanat-Drobisz.
Zdjęcie przedstawia jedno z dzieł Magdaleny Wanat-Drobisz.
Plakat zachęca do udziału w wystawie.

Magdalena Wanat- Drobisz to artystka sztuk wizualnych, graficzka, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Łączy wyzwania artystyczne związane z grafiką warsztatową, fotografią, ilustracją oraz pracą pedagogiczną w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem. 

„Gwiezdni Korsarze” to cykl dwunastu ręcznie drukowanych linorytów, które powstawały przez pięć lat. Prace te czerpią inspirację z baśni, legend oraz marzeń o nawigowaniu wśród asteroid, księżyców i gwiezdnego pyłu.

Cykl ten eksploruje zatarte doświadczenie kosmosu, dotykając zdumiewającego związku sztuki z geometrią, pozornego chaosu oraz pozostałości po dawno zapomnianych światach. „Gwiezdni Korsarze” nawiązują do utraconych dziecięcych prawd i konstelacji, rozumianych jako relacje międzyludzkie.

W obliczu intensywnych badań kosmosu oraz wypraw, które zmieniają dotychczasowe wyobrażenia o Wszechświecie, ta wystawa staje się niezwykłą podróżą przez kosmiczną wizję artystki. Wystawa daje możliwość poznania tajemniczych zakamarek wszechświata, odkrywając coś, co może odnowić spojrzenie na świat i miejsce człowieka w nim.

Wystawę autorstwa Magdaleny Wanat-Drobisz pt. „Gwiezdni Korsarze” będzie dostępna od 17 maja do 14 czerwca 2024 roku w Galerii „Ciasna”.

Wernisaż odbędzie się już 17 maja 2024 roku o godzinie 18:00 w piątek.