Ekologia

Powietrze

Ekologiczne #mojejastrzebie. Sprawdź jakość powietrza

W naszym mieście działa system monitoringu powietrza, który pozwala na bieżąco śledzić poziom zanieczyszczeń w 20 punktach. Wyniki pomiarów dostępne są na platformie internetowej atmopolis.pl/luma/jastrzebie-zdroj/public/, gdzie stan jakości powietrza jest zwizualizowany za pomocą kolorowych uśmiechniętych lub smutnych „minek”. Klikając na „minkę” uzyskujemy informację o zakresie stężeń w danej godzinie oraz otrzymujemy komunikat o warunkach atmosferycznych w danym miejscu. Aplikacja zawiera również komunikaty pozwalające podjąć decyzję czy warto wybrać się na spacer, czy może lepiej pozostać w domu. Możemy również obejrzeć zestawienie danych w formie tabel i wykresów, uwzględniając m.in. raportowanie za wybrany okres.

Sprawdź jakość powietrza w Jastrzębiu-Zdroju

System Prognoz Jakości Powietrza w Województwie Śląskim

System Monitoringu Jakości Powietrza

Program Ochrony Powietrza

Informacja o wystąpieniu I poziomu ostrzegania zanieczyszczenia powietrza – 24.05.2018 r.

Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju informuje, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pismem nr M.7011.37.7.2018 z dnia 21 maja 2018 r. poinformował, iż na terenie części województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania - informacyjny i edukacyjny - zanieczyszczenia powietrza.

Informujemy jednocześnie, że aktualny Program ochrony powietrza dla terenu województwa śląskiego opublikowany jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

I poziom ostrzegania - informacyjny i edukacyjny - zanieczyszczenia powietrza obowiązuje do końca roku.


Polecamy