Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

Ekologiczne #mojejastrzebie. Sprawdź jakość powietrza

W naszym mieście działa system monitoringu powietrza, który pozwala na bieżąco śledzić poziom zanieczyszczeń. Wyniki pomiarów dostępne są na platformie internetowej https://atmopolis.pl/dynamic_map/jastrzebie-zdroj.html, gdzie stan jakości powietrza jest zwizualizowany za pomocą Dynamicznej Mapy Jakości Powietrza. Mapa dostarcza bieżącą informację oraz prognozy dotyczące jakości powietrza w każdym dowolnie wybranym miejscu miasta: posiada funkcję geolokalizacji użytkownika oraz pozwala wprowadzić adres, który nas interesuje. Po kliknięciu na mapę, w oknie dialogowym pojawia się wartość stężenia wraz z jego interpretacją w formie graficznej („buźka”) oraz przycisk „Szczegóły”, pod którym zostały umieszczone stosowne zalecenia dla osób szczególnie wrażliwych i pozostałych mieszkańców. Dynamiczna Mapa Jakości Powietrza przedstawia stężenia godzinowe pyłu PM10, PM2,5 w µg/m3 w dowolnym punkcie miasta. Ponadto na mapie prezentowane są w czasie rzeczywistym pole i kierunek wiatru - parametr ten odgrywa decydującą rolę w rozpraszaniu zanieczyszczeń powietrza. Mapę można wyświetlić w przeglądarce internetowej na ekranie komputera, jak również na urządzeniach mobilnych tj. smartfonach, tabletach, itp.

Sprawdź jakość powietrza w Jastrzębiu-Zdroju

System Prognoz Jakości Powietrza w Województwie Śląskim

System Monitoringu Jakości Powietrza

Program Ochrony Powietrza

Informacja o wystąpieniu I poziomu ostrzegania zanieczyszczenia powietrza – 24.05.2018 r.

Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju informuje, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pismem nr M.7011.37.7.2018 z dnia 21 maja 2018 r. poinformował, iż na terenie części województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania - informacyjny i edukacyjny - zanieczyszczenia powietrza.

Informujemy jednocześnie, że aktualny Program ochrony powietrza dla terenu województwa śląskiego opublikowany jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

I poziom ostrzegania - informacyjny i edukacyjny - zanieczyszczenia powietrza obowiązuje do końca roku.