Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

Raperzy z przesłaniem do młodzieży

Znani raperzy Bęsio i Dj Yonas przekonywali jastrzębską młodzież o tym, że przez narkotyki, dopalacze i alkohol nie warto marnować sobie życia. Przekaz był mocny, ponieważ oni sami byli kiedyś na granicy życia i śmierci.

Kilkudziesięciu młodych ludzi pozuje na scenie do zdjęcia
fot. arch. Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Akademia Jastrzębskiego Węgla byli inicjatorami spotkania profilaktycznego, w którym wzięło udział około 1200 uczniów z 32 placówek oświatowych z terenu miasta.

 

Przekaz tego spotkania był mocny, bo dotyczył najbardziej dramatycznych momentów życia młodych ludzi. Raperzy pokazywali, że można inaczej, że są wartości, na których można zbudować przyszłość.

 

- Współczesna młodzież jest pogubiona. Jeśli nie ma właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie zna swojej wartości i nie dostrzega swoich silnych stron, może zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak: papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze - to może ich nieodwracalnie zniszczyć. My im mówimy: nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się. Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj

- to przesłanie RYMcerzy.

 

Projekt „Nie zmarnuj swojego życia”, który realizują RYMcerze, czyli Łukasz Bęś i Jonatan Blank został objęty patronatami Ministerstwa Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacji Edukacja z Wartościami.