Strefa biznesu

Jastrzębski Produkt Lokalny

Jastrzębskie Produkty Lokalne to produkty, usługi, wydarzenia i obiekty wytwarzane lub oferowane z wykorzystaniem metod tradycyjnych, w sposób charakterystyczny dla Jastrzębia-Zdroju.


LISTA JASTRZĘBSKICH PRODUKTÓW LOKALNYCH

Olejarnia Uzdrowisko

To rodzinna manufaktura, zajmująca się tłoczeniem olejów na zimno. W ofercie znajduje się 12 rodzajów olejów m. in. rzepakowy, lniany, złoty, lniany brązowy, z czarnuszki, z czarnego sezamu, makowy, z ogórecznika, z wiesiołka, kokosowy, rydzowy i z krokosza. Znaleźć ją można przy ul. Podmiejskiej 6A w Jastrzębiu-Zdroju.

kontakt: www.u-zdrowisko.pl, 515 500 079

Browar Jastrzębie S.A

Jastrzębski browar, który powstał dzięki zaangażowaniu kilku zapalonych piwowarów. Produkują około 20 rodzajów piw m. in. APA, ALE, pszeniczne, lagery, które można znaleźć w większość lokalnych sklepów. Budynek browaru mieści się w Jastrzębiu-Zdroju w dzielnicy Zdrój, przy ul. Leśnej 15.

kontakt www.browarjastrzebie.pl tel. 798 841 668

Spływ kajakowy niezwykle malowniczą rzeką Szotkówką

Spływ odbywa się na rzece Szotkówce w Jastrzębiu-Zdroju na trasie od ul. Ranoszka do ul. Skrzyszowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Żelaznego Szlaku Rowerowego. Spływ to wspaniała przygoda nie tylko dla doświadczonych kajakarzy.

organizator Robert Pietrzyk https://nplywaniapietrzyk.wixsite.com/splywy  tel 502 527 333

Pasieka Pszczela Hanna i Karol Pniok

Pasieka zajmuje się pozyskiwaniem naszego lokalnego, jastrzębskiego miodu, pyłku oraz propolisu. W celu uzyskania innych gatunków miodu jest przenoszona w inne części powiatu. W swojej ofercie pasieka posada miody różnego rodzaju m.in. wielokwiatowy, lipowy czy leśny. Miód leśny i inne pozyskiwany jest również z pasieki leżącej bezpośrednio w lesie na terenie dzierżawionym od Lasów Państwowych. Pozwala to na pozyskanie miodu o bogatym smaku, niesamowitym aromacie i zróżnicowanym składzie, co podnosi jego walory prozdrowotne.

kontakt : tel 503 305 581 www.facebook.com/people/Pasieka-Pszczela-Hanna-i-Karol-Pniok/100067656476530/

Winnica Laguna – Lech Sikora

Lokalna winnica zajmująca się produkcją jastrzębskiego wina. Mieści się w Jastrzębiu- Zdroju w dzielnicy Borynia. Można tam zobaczyć piękne winorośle, z których wytwarzane są jastrzębskie wina, nagradzane na konkursach branżowych. Warto wspomnieć, że Winnica Laguna z jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju.

kontakt: 602 105 710,

https://pl-pl.facebook.com/people/Winnica-Laguna/100057697110390/

Przystań kajakowa "Szymańcówka"

Przystań kajakowa, obiekt znajdujący się przy ul. Jesionowej. Miejsce w którym można wypożyczyć kajak i wypłynąć w poszukiwaniu przygody samemu, w gronie rodziny czy też przyjaciół. Przystań Szymańcówka to kolejna jastrzębska inicjatywa która pozwala mieszkańcom na aktywny odpoczynek na łonie natury.  Z wypożyczalnią kajaków skontaktować się można pod numerem tel. 501 087 062, adres: ul Jesionowa 9b, Jastrzębie-Zdrój.

tel. 501 087 062

https://www.facebook.com/profile.php?id=100077661280792


ZGŁOSZENIA DO LISTY

Jeżeli:

  • wytwarzacie dany produkt;
  • jesteście autorami lub wdrażacie dany produkt – w przypadku usługi/wydarzenia/imprezy;
  • posiadacie tytuł prawny do obiektu;

oraz mieszkacie i/lub działacie w Jastrzębiu-Zdroju,

to zgłoście się do listy Jastrzębskich Produktów Lokalnych!

Szczegółowe zasady dokonywania wpisów oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się poniżej.


Polecamy