Strefa biznesu

ZUS, US, PUP

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Konsultacje online indywidualne:

Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać informacje na temat swojej firmy, mogą umówić się na e-wizytę. Podczas spotkania online, pracownik ZUS potwierdzi dane płatnika i udzieli wszelkich informacji. Na stronie internetowej ZUS dostępny jest formularz, który służy do umawiania wizyty na dany dzień i daną godzinę. Jest to łatwy, szybki i wygodny sposób na kontakt przedsiębiorcy z ZUS: https://www.zus.pl/e-wizyta

Szkolenie online:

Oddział ZUS w Rybniku – Inspektorat w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wszystkich przedsiębiorców z Jastrzębia-Zdroju i okolic do udziału w bezpłatnym spotkaniu online. 22 kwietnia 2021 r. eksperci ZUS omówią „Instrumenty pomocowe z ZUS dla firm oraz obowiązek zgłaszania do ZUS umów o dzieło zawartych od 1 stycznia 2021 roku”. Szkolenie jest organizowane w ramach współpracy Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju oraz rybnickiego ZUS. W trakcie szkolenia opowiemy: kogo dotyczy obowiązek informowania ZUS o zawarciu umowy o dzieło? Jakie dane trzeba przekazać do ZUS, jakiego formularza użyć? Przedsiębiorcy poznają też formy wsparcia z ZUS w razie utrudnionego funkcjonowania firmy w czasie pandemii, po wyczerpaniu pomocy z Tarcz antykryzysowych. Chcemy podpowiedzieć właścicielom firm na jaką pomoc z ZUS mogą liczyć, do kogo się zwrócić, jak wyglądają formalności. Szczegóły:

Numery kontaktowe do ZUS/sposoby kontaktu:

- 727 690 822 – umawianie się na wizyty w ZUS w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim (osobiste i online)

- 32/43 28 612, 32/43 28 613, 32/3274030 wew. 105 – doradcy do spraw ulg i umorzeń

- 22 560 16 00 – Centrum Obsługi Telefonicznej

- https://www.zus.pl/e-wizyta - umawianie się na konsultacje/wizyty online w ZUS

https://www.zus.pl/o-zus/kontakt/platforma-uslug-elektronicznych-pue - umawianie się na wizytę przez PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych

 

URZĄD SKARBOWY

Każda osoba która chce uzyskać informację podatkową, może skontaktować się z Panią Joanną Pomorską-Rakoczy - starszym ekspertem skarbowym, pod bezpośrednim numerem telefonu 32 70 77 318.

 

POWAIATOWY URZĄD PRACY

Informacje na temat wszelkich form wsparcia świadczonych przez PUP Jastrzębie-Zdrój w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19 znajdą Państwo na tej stronie internetowej.

Kontakt z PUP jest możliwy pod numerami telefonu: 32 47 53 012 i wewn. 33, 34, 35.

 

 

Polecamy