Dla mieszkańca

Aktywny Senior nie tylko z nazwy

Jastrzębianie 60+ gotowi do działania.

Podczas ostatniego zebrania Stowarzyszenia Aktywny Senior wybrano członków Komisji Rewizyjnej, podjęto uchwały, a także analizowano statut. Poza formalną częścią, spotkanie było okazją do rozmów z zaproszonymi gośćmi.

O aktualnym temacie oszustw „na wnuczka” i „policjanta” z seniorami rozmawiali jastrzębscy policjanci. Dzielnicowi, przedstawiciele Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Ruchu Drogowego przestrzegali przed osobami podającymi się za pracowników wodociągów, spółdzielni mieszkaniowej, administracji osiedla, czy też gazowni. Policjanci podali listę wskazówek, których trzeba przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą. Przede wszystkim należy zadbać o swoje bezpieczeństwo:
- zamykając za sobą drzwi,
- nie otwierać obcym osobom, gdy jesteśmy w domu sami,
- nie zostawiać torby, portfela, kluczy w przedpokoju, w miejscu widocznym od progu,
- nie udzielać informacji o sąsiadach przypadkowo poznanym na klatce schodowej ludziom.

Zaproszenie na spotkanie przyjął także przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej. Tematem było omówienie ubezpieczenia mieszkania, samochodu porównując przy okazji kilka ofert.

Stowarzyszenie Aktywny Senior istnieje od 30 listopada 2010 r. Głównie zarząd skupia się na organizacji ciekawych, krajoznawczych wycieczek.

 

Realizując statut zachęcamy młode pokolenia do uczestnictwa w wyjazdach. Tak naprawdę nie chodzi tylko i wyłącznie o seniorów. Chcemy, aby poprzez nasze działania integrowały się też inne grupy. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu całe rodziny

- mówi Lucyna Maryniak, prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Aktualnie z propozycji Stowarzysznia Aktywny Senior korzystają mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, Żor, Rybnika i Raciborza.

 

Nasze stowarzyszenie jest otwarte na wszystkich chętnych. Nie tylko z Jastrzębia. Chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy nam pomagają. Specjalne podziękowania kieruję do prezydent Anny Hetman, do pracowników Urzędu Miasta i wszystkich organizacji, które z nami współpracują. Dzięki tej pomocy i współpracy możemy nadal - przy starzejących się członkach - istnieć, bo wiele osób znając nas od lat ma do nas zaufanie

– mówi Lucyna Maryniak.

 Dyżury Stowarzyszenia Aktywny Senior odbywają się w Jastrzębskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Wrzosowej 12 a, w każdy czwartek w godz. 17:00 – 18:00.

Spotkanie seniorów.
Spotkanie seniorów.
Spotkanie seniorów.
Spotkanie seniorów.
Spotkanie seniorów.

Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy