Dla mieszkańca

Atrakcje lata z MOSiR-em w całym mieście

Do końca sierpnia będzie trwało Lato z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Coś dla siebie znajdą miłośnicy rozmaitych sportów, kina i tańca. Ci najmłodsi i ci całkiem dorośli.

Plakat z napisem "Lato z MOSiR-em"

Trwająca pandemia nie przeszkodziła w zaplanowaniu naprawdę zróżnicowanej oferty. Warto się pospieszyć z zapisami na wycieczki i zajęcia, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie spore.

Lipiec rozpoczął się na sportowo. Przez prawie dwa miesiące aż do 28 sierpnia na hali Omega klub Karate Kyokushin prowadzi bezpłatne zajęcia we wtorki i czwartki od 18.45. Zapisy na miejscu.

Kino samochodowe na parkingu pod Halą do 14 sierpnia co piątek o 21.00 będzie wyświetlać kolejne filmy. Opłata za jeden samochód to 10 zł płatne z góry na konto 08 8470 0001 2001 0013 7113 0002 (odbiorca MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI, 44-335 Jastrzębie-Zdrój, Ul. Harcerska 14B). Pamiętajcie, że prowadzone są zapisy mailowe: organizacja@mosir.jastrzebie.pl – w treści maila dołączcie dowód wpłaty oraz napiszcie numer rejestracyjny samochodu. Ostatnie filmy w tegorocznej edycji to: Niedobrani, Złe mamuśki i Przełęcz ocalonych.

Od 2 lipca trwają bezpłatne warsztaty i zajęcia w Skateparku i Pumptracku przy ulicy Turystycznej. Co czwartek o godzinie 16 dzieci i młodzież mogą podszkolić się w jeździe na rolkach, desce, BMX-ie czy hulajnodze. W dniu zakończenia warsztatów, 27 sierpnia, organizatorzy przygotują mini zawody dla uczestników.

Fani lekkoatletyki do lat 13 uczestniczą w darmowej tygodniowej Przygodzie z lekkoatletyką, która rozpoczęła się 6 lipca. Zajęcia odbywają się na bieżni Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Granicznej i na Stadionie Miejskim a prowadzi je trenerka TL Athletics Jastrzębie Magdalena Gruszka.

Na Torze Rolkowym przy Stadionie od 13 do 24 lipca można nauczyć się jeździć na rolkach. Bezpłatne zajęcia są prowadzone na trzech poziomach trudności. Pamiętajcie, że sprzęt (rolki i kask) należy przynieść ze sobą. Kaski są obowiązkowe!

18 lipca o 9.30 fani siatkówki obejrzą turniej eliminacyjny do Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej mężczyzn. Mecz odbędzie się na terenie kąpieliska „Zdrój”.

21 lipca rozpocznie się Letnia Akademia Tańca na Hali Widowiskowo – Sportowej. Co wtorek można będzie uczestniczyć w darmowych zajęciach dla dzieci i młodzieży oraz w nauce latino solo dla dorosłych. Akademia potrwa do 18 sierpnia. Zapisy odbywają się mailowo: taniecmosir@remove-this.op.pl

29 lipca Jastrzębianie mogą odwiedzić wrocławskie Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 7.15, koszt dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia – 60 zł, dla dorosłych – 70 zł. W cenie wycieczki zawarte jest wejście do Hydropolis i jego zwiedzanie oraz konkurs dla uczestników, transport i ubezpieczenie NW. Hydropolis to nowoczesna wystawa a także unikatowa, ponad 46 metrowa drukarka wodna, liczne multimedialne atrakcje, filmy wyświetlane na ekranie 360°, gry dla dzieci oraz porośnięta mchem strefa relaksu.

Rajd rowerowy „Mama, Tata i Ja” odbędzie się 31 lipca o 19.00 przy Hali Omega. Cena 10 zł obejmuje ubezpieczenie, wspólne pieczenie kiełbasek oraz pamiątkę z Rajdu. Pamiętajcie, że zgłoszenia przyjmowane są do 28 lipca a dzieci do 10 roku życia muszą być pod opieką dorosłych.

5 sierpnia MOSiR organizuje spływ kajakowy na Małej Panwi w miejscowości Zawadzkie. Cena wycieczki za osobę to 50 zł i obejmuje ona transport, spływ i ubezpieczenie NW. Wycieczka skierowana jest do dzieci powyżej 7 roku życia. Wyjazd zaplanowany jest na 7.15.

Od 24 do 28 sierpnia na hali Omega MOSiR przygotował dla dzieci z roczników 2009 – 2011 darmowe zajęcia piłki nożnej.

Przygotowano też coś dla najmłodszych amatorów kolarstwa. 26 sierpnia o 10.00 na Stadionie Miejskim dzieci i młodzież od 4 do 13 roku życia może wziąć udział w zawodach rowerowych. Najmłodsi pojadą na rowerkach biegowych na 100 metrów, najstarszych czeka dystans 600 metrów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne półkolonie dla dzieci od 7 do 10 lat. Limit miejsc wyczerpał się zaledwie kilka dni po rozpoczęciu zapisów. Kolonie zaczną się 17 sierpnia i potrwają 5 dni.  W tym czasie dla dzieci przygotowane są zajęcia plastyczne, sportowe, taneczne, gry, wyjścia na OWN, a także wyjazd na wycieczkę do Koniakowa – Istebnej w czasie której będą miały okazję pojeździć na quadach. Koszt półkolonii to 210 zł.

W sprawie zapisów na wycieczki i zajęcia można kontaktować się osobiście na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej 14B w pokoju nr 3-4, lub telefonicznie: 32 47 194 50. Pamiętajcie, że osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wycieczkach tylko pod opieką osoby dorosłej.

KSL


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy