Strefa mieszkańca

Biblioteka zabierze nas w chmury

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza do udziału w projekcie "Kultura w chmurach".

Plakat z napisem "Kultura w chmurach"

"Kultura w chmurach" to wydarzenia on-line kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Aby umożliwić czytelnikom kontakt z literaturą, proponujemy udział w spotkaniach autorskich i audycjach w przestrzeni wirtualnej.

Projekt umożliwi wirtualny kontakt z przedstawicielami różnych dziedzin, promując muzykę, reportaż, poezję dla dzieci i dorosłych oraz powieść. Od maja do października 2020 organizowane będą następujące wydarzenia:

 * ŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI: wirtualne spotkanie z blogerem i recenzentem Rafałem Hetmanem przybliżające literaturę non–fiction.

 * LITERATURA W SIECI: wirtualne spotkanie z blogerem, recenzentem i pisarzem Jarosławem Czechowiczem.

 * PRZESTRZEŃ POEZJI: wirtualne spotkanie z Wojciechem Bonowiczem poetą, publicystą i felietonistą.

 * LITERATURA W SIECI: wirtualne spotkanie z Łukaszem Orbitowskim – jednym z najpopularniejszych pisarzy współczesnych, poruszającym problemy otaczającej nas rzeczywistości.

 * DLACZEGO WINYLE TRZESZCZĄ? wirtualne spotkanie z Bogusławem Ziębowiczem o fenomenie płyt winylowych oraz nowoczesnych technologiach pozwalających odtwarzać dźwięki w najdoskonalszej jakości.

 * POETYCKI SHOW Z PANEM POETĄ: wirtualne spotkanie dla dzieci z największym, bo prawie dwumetrowym bajkopisarzem, blogerem i autorem wielu rymowanych historii.

 * WIERSZE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA: wirtualne spotkanie z Łukaszem Dębskim inspirowane książką „Wierszownik z podróży dookoła świata”.

 

Szczegóły na stronie: www.biblioteka.jastrzebie.pl

 Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci"


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy