Strefa mieszkańca

Czy Jastrzębie-Zdrój zostanie rowerową stolicą Polski?

Już we wrześniu nasze miasto znajdzie się w gronie prawie 40 miejscowości pretendujących do tego miana.

Baner z napisem "Rowerowa stolica Polski"

Ponad 1,2 mln kilometrów "nakręcili" rowerzyści z całej Polski podczas minionej edycji rywalizacji o puchar "Rowerowej stolicy Polski". Po raz drugi o ten tytuł nasze miasto zawalczy już we wrześniu, już teraz jednak można wziąć udział w tzw. oficjalnym treningu.

Jak przyłączyć się do zabawy? Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu AppStore lub Google Play, a następnie z listy miejscowości wybrać Jastrzębie-Zdrój. W ramach jednego miasta można również tworzyć osobne grupy, które pozwalają na toczenie rywalizacji np. między szkołami.

 

- Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. [...] Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia

- zachęcają organizatorzy.

 

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. To z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy