Dla mieszkańca

Drukowanie marzeń i... gra komputerowa o depresji

Jastrzębscy uczniowie kolejny raz udowadniają, że ich głowy są pełne innowacyjnych pomysłów.

grafika przedstawia dwie osoby, wykresy, ekran i zegar
fot. pixabay

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki i nagrody na Globalnym Forum Innowacji w Limassol i Międzynarodowym Forum Ennovate to sukcesy, o których już pisaliśmy. Teraz granty w XI edycji konkursu „Projektanci edukacji” otrzymali uczniowie z Technikum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 20.

„Projektanci edukacji” to konkurs Nowej Ery skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Grupy z całej Polski wysłały swoje projekty edukacyjne – w tym roku wpłynęło ich 457.  W pierwszym etapie grant jury otrzymało łącznie 60 projektów, w tym 2 z Jastrzębia-Zdroju.

Autorami projektu "imagine: void" są Natalia Ulbrich i Dawid Jokiel z trzeciej klasy Technikum nr 4. Oboje kształcą się w zawodzie technik informatyk. Imagine:void to gra komputerowa z gatunku „walking simulator" poruszająca temat… depresji. Ma pokazać perspektywę osoby chorej pomagając jednocześnie innym zrozumieć istotę problemu. Uczniowie chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na pozostający wciąż w sferze tabu problem chorób psychicznych.

- Cała społeczność szkolna cieszy się z sukcesów naszych uczniów, których będziemy wspierać w rozwijaniu ich pasji

– komentuje Jolanta Kłopeć, dyrektor Technikum nr 4.

„Wydrukuj marzenia” to projekt uczniów Szkoły Podstawowej nr 20. Polega na wdrożeniu elementów druku 3D w edukacji wczesnoszkolnej.

– Dzięki dostępowi do bezpłatnej bazy plików na MyMiniFactory wydrukujemy sobie bazę pomocy dydaktycznych wybranych przez uczniów, od popiersia Juliana Tuwima, autora sławnej "Lokomotywy", po model czaszki Tyranosaura rexa

– czytamy w opisie.

W drugiej części konkursu uczestnicy przechodzą do realizacji swoich projektów.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy