Dla mieszkańca

Dzięki dobrej współpracy złapano pijanego kierowcę

Współpraca mieszkańców ze służbami mundurowymi jest bardzo ważna dla podniesienia bezpieczeństwa w mieście. Gdy dodamy do tego dobrą współpracę samych służb, wtedy o sukces dużo łatwiej.

Kadr z monitoringu miejskiego - policja prowadzi czynności przy zatrzymanym pojeździe.

5 sierpnia ok godz. 11.00 patrol Straży Miejskiej uzyskał informację od zaniepokojonego mężczyzny, który był świadkiem, jak wyglądający jego zdaniem na nietrzeźwego kierowca próbował odjechać zaparkowanym przy ul. Wielkopolskiej samochodem. Jak dodał, on sam mu w tym przeszkodził, dlatego mężczyzna po zamknięciu pojazdu oddalił się w nieznanym kierunku. Po spenetrowaniu okolicy i nie natrafieniu na osobę która odpowiadałaby opisowi, strażnicy przekazali informację operatorowi monitoringu miejskiemu, aby ten zwrócił uwagę na zaparkowany pojazd. Obserwacja za pośrednictwem kamery dość szybko przyniosła efekt, bowiem po kilkunastu minutach wsiadł do niego mężczyzna i odjechał.

Informacja o tym fakcie została natychmiast przekazana dyżurnemu Policji, a dzięki innym kamerom wchodzącym w skład miejskiego monitoringu, możliwe było śledzenie przemieszczania się podejrzanego. Już po chwili jego podróż zakończyła się, bowiem pojazd został zatrzymany przez patrol Policji na ul. Śląskiej. Jak wykazało przeprowadzone na miejscu badanie, dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca strażnikom miejskim, zatrzymano kierowcę, który „wydmuchał” prawie 1,5 promila alkoholu.

Dalsze czynności prowadzi Komenda Miejska Policji.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy