Strefa mieszkańca

II tura wyborów: jak głosować korespondencyjnie i poza miejscem zamieszkania?

Podobnie, jak w przypadku I tury, tak i w II turze wyborów prezydenckich można głosować korespondencyjnie.

Grafika ilustracyjna: rysunek dłoni, trzymającej kartę do głosowania

12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich.

Wyborcy, którzy będą chcieli skorzystać z głosowania korespondencyjnego, muszą złożyć wnioski odpowiednią deklarację do 30 czerwca. Osoby, które zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego już w przypadku I tury wyborów, nie muszą składać deklaracji ponownie. Możliwość głosowania korespondencyjnego zostanie przydzielona im automatycznie.

Podobnie jak przypadku pierwszej tury wyborów prezydenckich, wyborcom mającym orzeczoną kwarantannę  przysługuje dłuższy czas na zadeklarowanie chęci korespondencyjnego uczestnictwa w wyborach. Mają na to czas do 7 lipca. W przypadku nałożenia kwarantanny w późniejszym terminie, takiego zgłoszenia można dokonać do 10 lipca.

Do 10 lipca można również pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, niezbędne aby oddać swój głos poza miejscem zamieszkania.  Zaświadczenie wydawane jest w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój, na Sali Obsługi Interesantów znajdującej się na parterze, okienko nr 7. Wniosek można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika. Kontakt telefoniczny: (32) 47-85-363.

Do pobrania:


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy