Strefa mieszkańca

III Konferencja Gospodarcza

„Od tradycji do innowacji. Transformacja gospodarcza gmin górniczych” – to hasło trzeciej edycji konferencji gospodarczej, która 18 listopada odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju.

Prezydent Miasta Jastrzębie–Zdrój, Anna Hetman, zaprasza przedstawicieli samorządów i środowisk biznesowych na III Konferencję gospodarczą, która odbędzie się 18 listopada 2019 roku  o godzinie 10:00 w Hotelu Dąbrówka w Jastrzębiu-Zdroju.

Konferencja jest poświęcona wyzwaniom jakie stoją przed gminami i miastami związanymi ze sprawiedliwą transformacją regionów górniczych oraz strategią energetyczno-klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku. Eksperci i przedstawiciele samorządów poruszą także tematy związane z koniecznością wspierania inwestycji i rozwoju przedsiębiorczości, promocją gospodarczą, innowacyjnym wykorzystaniu węgla kamiennego oraz ochroną środowiska.

Gościem Honorowym konferencji będzie Pan Profesor Jerzy Buzek – Przewodniczący Europejskiego Forum Energii, który wygłosi wykład inauguracyjny na temat: Sprawiedliwa transformacja regionów górniczych oraz strategia energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej do 2050 roku.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Pani Anna Hetman - Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Pan Waldemar Socha – Prezydent Żor, Pan Piotr Kuczera -Prezydent Rybnika, Pan Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, Pan Franciszek Dziendziel-Wójt Pawłowic, Pan Dr Artur Dyszko-Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Strategii i Rozwoju oraz Prezes Fundacji JSW, Pan Marek Zychla- Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Pani Marta Anczewska-Ekspert WWF, Pan Andrzej Zabiegiński Wiceprezes KSSE, Pan Bartosz Sokoliński Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji ARP S.A..

Podczas Debaty Eksperckiej na pytania uczestników związane z transformacją regionów górniczych poza uczestnikami panelu odpowiedzą Pani Poseł Gabriela Lenartowicz oraz Pan Poseł Krzysztof Gadowski.

W trakcie spotkania zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój edycja 2019, których celem jest uhonorowanie tych przedsiębiorców Jastrzębia-Zdroju, którzy wnoszą znaczący wkład w rozwój miasta i przyczyniają się do promocji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju także poza jego granicami.

Na konferencji zostanie podpisany List Intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości pomiędzy miastem Jastrzębie-Zdrój a Śląskim Związkiem Pracodawców Lewiatan. Na spotkaniu miasto oficjalnie przystąpi do memorandum o współpracy w zakresie ochrony środowiska i transgranicznego współdziałania gospodarczo-biznesowego, którego Inicjatorem jest Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Okresni Hospodarska Komora Karvina.

Warsztaty dla przedsiębiorców  skupią się na tematyce rozwoju firmy oferowanymi przez ogólnopolski program Polskich Mostów Technologicznych (https://pmt.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/301980,polskie-mosty-technologiczne-jesienne-roadshow-po-kraju-dla-msp.html)  oraz wynikającymi z udziału w Wystawie Światowej EXPO w Dubaju w 2020 roku (https://expo.gov.pl/aktualnosci-2).

Przedsiębiorcy poznają korzyści związane z zrzeszaniem się w samorządach gospodarczych – Konfederacji „Lewiatan” (http://konfederacjalewiatan.pl/)  oraz Izby Gospodarczej – Wodzisław Śląski https://ig.wodzislaw.pl/.

Więcej informacji i zgłoszenia: Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora, tel.: +32 47 85 146, email.: inwestor@um.jastrzebie.pl

 


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy