Dla mieszkańca

AKTUALIZACJA: „Impuls dla serca”

Przy dwóch wiatach Żelaznego Szlaku Rowerowego pojawią się defibrylatory. Odbędą się też pokazy właściwego użycia urządzeń. UWAGA: zmiana terminu pokazów!

Zdjęcie przedstawia rowerzystów na Żelaznym Szlaku Rowerowym.

Wyposażone w alarm i ogrzewanie kapsuły z urządzeniami AED (Automated External Defibrillator) zostaną zamontowane do metalowych konstrukcji istniejących przy Żelaznym Szlaku Rowerowym wiat odpoczynkowych:

  • przy przepuście drogowym pod ul. Ździebły w Jastrzębiu-Zdroju - dojazd od ul. Kołłątaja lub ul. Czyża w Jastrzębiu-Zdroju;
  • przy ul. Komuny Paryskiej w Jastrzębiu-Zdroju - dojazd od ul. Komuny Paryskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Oba miejsca strzeżone są kamerami monitoringu, a ponadto wyposażone są w stacje ładowania rowerów elektrycznych i stacje naprawcze.

Na realizację przedsięwzięcia „Impuls dla serca” zakup sprzętu ratującego życie na Żelazny Szlak Rowerowy - Jastrzębie-Zdrój” została przekazana darowizna ze środków Fundacji JSW. 

W ramach zadania przeprowadzone zostaną dwie szkoleniowo-promocyjne demonstracje dla rowerzystów i wszystkich chętnych osób:

Pokaz, który zaplanowany był na 5 sierpnia, na godzinę 10.00, na stacji Zielony Most przy Żelaznym Szlaku Rowerowym zostaje przełożony na 26 sierpnia.

Dojazd do stacji Zielony Most od ul. Ranoszka:

Pokaz, który zaplanowany był na 10 sierpnia, na godzinę 10.00, na stacji Ruptawa przy Żelaznym Szlaku Rowerowym zostaje przełożony na 31 sierpnia.

Dojazd do stacji Ruptawa od ul. Czyża:

W przypadku bardzo złej pogody, akcje szkoleniowo-promocyjne zostaną przeprowadzone w innych terminach, o czym Państwa poinformujemy.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy