Dla mieszkańca

Jastrzębie się spisuje!

Co ósmy jastrzębianin dokonał już spisu powszechnego.

narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021

Banner informacyjny o Narodowym Spisie Powszechnym, osoby na niebieskim tle, napis "wejdź na spis.gov.pl i spisz się! Spis trwa od 1 kwietnia",

1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Wystarczyły dwa tygodnie, by spisało się już 10194 jastrzębian. Oznacza to, że swój obowiązek spełnił już co ósmy jastrzębianin.

Na wypełnienie tego obowiązku mamy czas do końca września. W tym roku podstawową metodą jest tak zwany samospis internetowy. Formularz dostępny jest online na stronie GUS-u.

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę dopiero 4 maja. Będą jednak przeprowadzać rozmowy z tymi osobami, które z różnych względów nie są w stanie dokonać samospisu. Jeśli jedyną przeszkodą w samospisie jest brak odpowiedniego urządzenia lub Internetu, można skorzystać z Biura Spisowego w Urzędzie Miasta. Wystarczy zadzwonić pod numer 32 47 85 243 i umówić się. Są to jednak udogodnienia stworzone wyłącznie z myślą o osobach, które będą spisywać się samodzielnie.

Wszelkie pytania można zadawać dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Wszystkie podane informacje są objęte tajemnicą. Posłużą do tworzenia statystyk.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy