Dla mieszkańca

Jastrzębie-Zdrój wśród najlepiej zaplanowanych

Nasze miasto zajęło pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu.

Zdjęcie lotnicze miasta - w centrum rondo

fot. Robert Jaczyński

Jastrzębie-Zdrój - obok Chełma, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Zamości czy Żor - znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najlepiej zaplanowanych miast. Głównym czynnikiem, branym pod uwagę w rankingu był procent powierzchni objętej miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. W przypadku naszego miasta jest to 100% powierzchni.

- Im większa część powierzchni miasta jest objęta lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego, tym lepiej. [...] Bo jeśli miasto jest objęte planami zagospodarowania, to ludzie chętniej tam budują nowe domy, a firmy chętniej inwestują. Bo tam wiadomo, gdzie i co można budować, bo tam łatwiej się inwestuje: przed pozwoleniem na budowę nie trzeba uzyskiwać decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania i terenu, czyli tzw. wuzetki, a jeśli projekt naszego budynku jest zgodny z planem, to urzędnik nie ma prawa nie pozwolić nam na budowę (jeśli planu nie ma, to bywa z tym różnie)

- podkreślają twórcy rankingu.

Więcej informacji na portalu tuwartomieszkac.pl


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy