Dla mieszkańca

Jastrzębski Węgiel odsłonił karty

Prezentacja zespołu za nami. Wkrótce początek sezonu PlusLigi.

Zdjęcie przedstawia Tomasza Fornala podczas prezentacji.

Cele? Niezmiennie są najwyższe – przed nadchodzącymi wyzwaniami zapewnił prezes klubu Adam Gorol. Przed nami kolejny sezon siatkarskich zmagań na najwyższym poziomie. Jastrzębski Węgiel rywalizował będzie na kilku frontach. Oprócz rodzimej ligi, czeka nas również walka o Puchar Polski i uczestnictwo w Lidze Mistrzów Europy.

W oficjalnej części nie zabrakło przemówień partnerów, sponsorów, działaczy i przyjaciół klubu. Były wspomnienia sukcesów i snucie ambitnych planów na przyszłość. Słowom uznania i podziękowaniom nie było końca, a kibice coraz bardziej niecierpliwie wyczekiwali momentu oficjalnej prezentacji naszej drużyny. 

Padło mnóstwo ciepłych słów o obchodzącej jubileusz 10-lecia Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Projekt kształtujący młodych adeptów siatkówki wyróżnia się na tle innych, podobnych ośrodków i zdecydowanie jest perłą w koronie jastrzębskiego klubu. Po prezentacji młodzież rozegrała pokazowe sety z pierwszą drużyną i udowodniła, że wszystkie pochwały nie były przesadą. Jednak zanim to nastąpiło, kibice obejrzeli jeszcze efektowny pokaz laserowy. Następnie kibicom przedstawiono wszystkich zawodników, nowego trenera i cały sztab szkoleniowy. Kibice zgromadzeni w Hali WIdowiskowo-Sportowej szczególnie ciepło przyjęli świeżo upieczonych wicemistrzów świata - Tomasza Fornala i Jakuba Popiwczaka. 

- Jastrzębianie mają wiele powodów do dumy, ale niewątpliwie jednym z największych są ludzie. Ludzie z pasją, utalentowani, zmotywowani, zaangażowani i z ogromnymi ambicjami. Tylko wtedy jakiś projekt może się udać. Za to wszystko chcę podziękować, bo to właśnie ludzie, sportowcy, dodają nam energii i wywołują wiele emocji. Dziękuję za to, że nam tego dostarczacie

– mówiła podczas prezentacji Anna Hetman, prezydent miasta.

W weekend po prezentacji nasza drużyna wzięła udział w turnieju Tauron Giganci Siatkówki, gdzie nasz zespół triumfował po raz czwarty z rzędu. To rozegrany po raz 13. międzynarodowy turniej charytatywny. W tym roku jego główna cześć z naszym udziałem odbyła się w Twardogórze.

Już 30 września Jastrzębski Węgiel rozegra swój pierwszy mecz w ramach PlusLigi. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie GKS Katowice. W listopadzie rozpocznie się faza grupowa Ligi Mistrzów. Tutaj naszymi rywalami będą wicemistrz Niemiec VfB Friedrichshafen, mistrz Francji Montpellier Volley UC oraz mistrz Serbii Vojvodina NS Seme Nowy Sad.
 


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy