Dla mieszkańca

Jeśli możesz, ogranicz wizyty w urzędach

W związku z ryzykiem epidemii koronawirusa zawieszone zostały zajęcia w szkołach, zamknięte zostały też instytucje kultury, w tym Miejska Biblioteka Publiczna.

Na zdjęciu siedziba Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, duże skupiska ludzi to środowisko potencjalnie sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

- Zwracamy się do mieszkańców naszego miasta, by jeśli to nie jest koniecznie, ograniczyli wizyty w urzędach i instytucjach publicznych. Zachęcamy do telefonicznego lub mailowego kontaktu z urzędnikami. A jeśli wydanie bądź wymiana stosownego dokumentu nie jest sprawą pilną, prosimy o  odłożenie jej w czasie

– mówi Krzysztof Kucia, sekretarz miasta.

Warto sprawdzić, czy konkretnej sprawy nie da się załatwić bez wychodzenia z domu korzystając z ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) lub systemu SEKAP. Aby skorzystać z tych form trzeba mieć profil zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej.

Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na www.jastrzebie.pl/ w zakładce strefa mieszkańca, na stronie samorząd, podstronie Urząd Miasta, pracownicy lub na stronie bip.jastrzebie.pl/ w zakładce Urząd Miasta na podstronie komórki organizacyjne.

Przypominamy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Jastrzębiu-Zdroju od jutra aż do 25 marca br. zamknięte są szkoły, przedszkola, żłobki oraz Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy