Strefa mieszkańca

Juniorzy Jastrzębskiego Węgla wicemistrzami Polski

Dobre wieści napłynęły do nas z Dębicy, gdzie rozgrywany był turniej o mistrzostwo Polski w kategorii juniorów.

Zdjęcie drużyny juniorów Jastrzębskiego Węgla na podium.
Fot. Jastrzębski Węgiel

Z radością informujemy, że nasz zespół z Akademii Talentów wywalczył w swojej kategorii wiekowej srebrne medale.

W fazie grupowej drużyna dowodzona przez trenera Dariusza Luksa pokonała kolejno: AKS V LO Rzeszów, EKS Skra Bełchatów oraz MOS Wola Warszawa. Dodajmy, że zrobiła to w świetnym stylu. Tylko w ostatnim starciu na tym etapie turnieju nasi akademicy stracili seta.

W półfinale zespół z Akademii Talentów trafił na ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Była to zatem powtórka z finału mistrzostw Śląska. W lutym, w decydującym starciu mistrzostw województwa nasi akademicy pokonali częstochowian 3:1. Natomiast w sobotnim starciu było o wiele trudniej. Zespół z Częstochowy prowadził już nawet 2:1 w setach, ale nasi juniorzy odwrócili losy meczu i wygrali go po tie-breaku.

W niedzielnym finale naprzeciw naszej ekipy raz jeszcze w tym turnieju stanął zespół MOS-u Wola Warszawa, który w półfinale również w pięciu setach pokonał Trefl Gdańsk. Warszawski zespół postawił bardzo trudne warunki naszej drużynie i po zaciętym boju zwyciężył w finale 3:2.

Cały turniej w wykonaniu naszego zespołu należy jednak ocenić na plus. Ekipa dowodzona przez trenera Dariusza Luksa pokazała się z bardzo dobrej strony, a do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

Źródło: Jastrzębski Węgiel


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy