Strefa mieszkańca

Już jutro zagrają o Superpuchar Polski

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie, jako zdobywcy Pucharu Polski, zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski GKS-em Tychy.

Okres przygotowawczy zakończony! Na ten piątek trzynastego czekali wszyscy miłośnicy hokeja w naszym mieście. O godz. 19.30 rozpocznie się mecz triumfatorów turnieju o Puchar Polski z aktualnym mistrzem kraju. JKH GKS Jastrzębie podejmować będzie GKS Tychy.

W Jastrzębiu nie mamy jeszcze takiego trofeum, a zatem warto je zdobyć. Jeśli sięgniemy po Superpuchar Polski, to takie osiągnięcie znajdzie się w historii naszego klubu. W tym meczu na pewno damy z siebie sto procent 

- deklaruje filar defensywy JKH GKS Jastrzębie Kamil Górny, który ostatnio grał w... GKS Tychy

Przygotowania do meczu o Superpuchar Polski znalazły się na ostatniej prostej. Nasi hokeiści wylewają z siebie siódme poty, a z tafli dosłownie i w przenośni "lecą iskry". Trenerzy Robert Kalaber i Rafał Bernacki nie oszczędzają drużyny, a "akcja GKS Tychy" na chwilę obecną przyćmiła niedzielną inaugurację ekstraligowego sezonu z Unią Oświęcim (dwa dni po pojedynku z Tychami jastrzębianie podejmą przy Leśnej właśnie biało-niebieskich). Krótko mówiąc - o Unii na razie nikt nie myśli. Najważniejszy jest piątkowy Superpuchar Polski.

Wychowanek naszego klubu przez dwie dekady był zawodnikiem JKH GKS, ale ostatnie lata spędził w Tychach.

Wiadomo, że te trzy sezony zrobiły swoje. Zżyłem się trochę z tymi chłopakami, ale mogę zapewnić, że szatni nie pomylę. Koledzy są tylko poza lodem. Na tafli musimy walczyć i wygrywać. Nie ukrywam jednak, że sam jestem ciekaw tego spotkania. Tak się akurat złożyło, że pierwszym takim oficjalnym meczem po moim powrocie do Jastrzębia jest właśnie spotkanie z GKS Tychy

- wyjaśnia Kamil Górny, który przy okazji wręcz zaraża optymizmem.


Przypomnijmy zatem jeszcze raz - akcja "Superpuchar Polski" już trwa, a jej kulminacja będzie miała miejsce w najbliższy piątek, 13 września, o godz. 19:30 na Lodowisku Jastor. Dla kogo ten przysłowiowy "piątek trzynastego" będzie szczęśliwy? Oby dla JKH GKS Jastrzębie! Wszyscy na Jastor!

Źródło: jkh.pl


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy