Dla mieszkańca

Już za miesiąc rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny

Po raz pierwszy od 10 lat będziemy odpowiadać na pytania o wiek, miejsce zamieszkania i status na rynku pracy.

plakat z tekstem: spis powszechny już za miesiąc

Od 1 kwietnia do końca czerwca będzie trwał tegoroczny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Choć rozpocznie się na początku kwietnia, przekazywane przez nas dane będą dotyczyły stanu na 31 marca 2021 roku.

Jakie zmiany demograficzne i społeczne zaszły w ciągu ostatnich 10 lat? Ile dokładnie osób mieszka w Polsce? Ilu jest mężczyzn a ile kobiet? Jakie religie wyznajemy, w jakich językach mówimy? Jak mieszkamy? Te i inne dane są znane głównie dzięki regularnie powtarzanym spisom powszechnym. Są one podstawą statystyki publicznej. Dlatego tak ważne jest, by wziąć w nim udział i uczciwie odpowiedzieć na pytania.

Tym razem spisywać będziemy się… sami. Tak zwany samospis internetowy będzie domyślną formą zbierania danych. Nie masz możliwości lub warunków zrobić tego sam w domu? Pomieszczenia i odpowiedni sprzęt zostaną udostępnione również przez miasto. W uzasadnionych przypadkach, gdy samospis nie będzie w ogóle możliwy, z pomocą przyjdą rachmistrzowie. Przeprowadzą wywiad telefoniczny lub bezpośredni.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy