Strefa mieszkańca

Kolej wróci do Jastrzębia!

40 minut do Katowic, 1 godzina do Krakowa, 2 i pół do Warszawy. Połączenie kolejowe wraca do naszego miasta.

Zdjęcie pokazuje szybki pociąg, mknący po torach
fot. Pixabay

Nowa linia kolejowa, oznaczona numerem 170, połączy Jastrzębie-Zdrój z Chybiem i czeskim Bohuminem – jak informuje Spółka Centralny Punkt Komunikacyjny.  Dzięki temu jastrzębianie będą mogli błyskawicznie dostać się do Katowic oraz Ostravy (a stamtąd do najważniejszych miast w Europie) . Cała trasa będzie liczyła sobie 34 km (z czego 29 po stronie Polski), a pociągi osiągną na niej prędkość między 160 a 250 kilometrów na godzinę. Według planów, pociągi z Jastrzebia-Zdroju będą odjeżdżać co godzinę.

– Niezmiernie się cieszę, że Jastrzębie-Zdrój odzyska wreszcie połączenie kolejowe. To ogromnie ważne dla rozwoju naszego miasta – zarówno od strony gospodarki, jak i turystyki. Nasze wspólne starania przyniosły efekty

– mówi prezydent Anna Hetman.

Budowa linii 170 związana jest z powstawaniem Centralnego Portu Komunikacyjnego. Informacje podane przez przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny można znaleźć na stronie www.cpk.pl.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy