Dla mieszkańca

Nocna Zmiana Bluesa – 40 lat!

Zapraszamy na jubileuszowy koncert.

Plakat wydarzenia

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe!

Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio!

Na koncert zespołu składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nie zabraknie utworów takich jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa.

Tuż przed gwiazdą wieczoru zapraszamy na koncert zespołu B.R. BAND

BR BAND to zespół złożony z doświadczonych śląskich muzyków. Grupa wykonuje w większości autorskie utwory, tworząc mieszankę rocka, bluesa i jazzu. A jeżeli covery to we własnej interpretacji. Sami mówią o sobie, ze znakiem rozpoznawczym zespołu jest też dowcip i świetny kontakt z publicznością. Własne kompozycje, odrobina szaleństwa na scenie, solowe popisy muzyków i świetny kontakt z publicznością to atuty zespołu!

Koncert w Kinie Centrum

Jubileusz zespołu Nocna Zmiana Bluesa i B.R. BAND

9 grudnia 2022

Godz. 18.00

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie kina Centrum i online.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy