Dla mieszkańca

Laura Grzyb zdemolowała rywalkę

Pewna wygrana jastrzębianki. Odniosła siódme zwycięstwo na zawodowych ringach.

Zdjęcie przedstawia moment uniesienia ręki Laury Grzyb przez sędziego ringowego.

Fot. Piotr Duszczyk, boxingphotos.pl

Martine Vallières-Bisson weszła między liny w kieleckiej Hali Legionów przy akompaniamencie filmowej muzyki z „1492: Wyprawa do Raju” autorstwa Vangelisa. Kanadyjka, która w przeszłości pokonała m.in. Anetę Rygielską przekonana była, że znajdzie receptę na zwycięstwo.

Jednak już pierwsze rundy pokazały, jak wyglądał będzie pojedynek. Zawodniczki dzieliła przepaść w szybkości, oczywiście na korzyść Laury Grzyb. Błyskawicznie uwidoczniła się też przewaga Polki w sposobie poruszania się w ringu. Mądre pięściarstwo, doskonałe kontry przy jednoczesnym wycofywaniu się z zasięgu rywalki, świetne wyczucie tempa i dystansu – Laura kontrolowała przebieg walki i Martine nie była w stanie sprowokować jej do najmniejszego błędu. W decydującej fazie walki rzuciła się do ataku, ale to jastrzębianka pokazała taktyczny kunszt, w siódmej rundzie rozbijając nos Kanadyjki. 

Decyzja sędziów nie mogła być inna – jednogłośnym werdyktem zwyciężyła Laura Grzyb. W pierwszych słowach po walce podziękowała swojemu ojcu, obecnemu na widowni podczas gali. Promieniowała pewnością siebie. Takich sportowców kibice chcą oglądać.

- To jest moja ziemia i ja tutaj zawsze będę faworytką

– powiedziała komentując nadzieje Kanadyjczyków.

Rzeczywiście, przewidywania ich obozu oraz kanadyjskich mediów nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Laura zdominowała przeciwniczkę, być może w najtrudniejszej walce w dotychczasowej karierze. Czy to początek drogi o tytuł mistrzyni świata? 

- Żarty się skończyły

– „Grzybowa” zwięźle skomentowała w wywiadzie po walce.

- Jestem cała i zdrowa, dziękuję za doping i wszystkie wiadomości. Wasze wsparcie naprawdę mogłam odczuć, czuję się wspaniale. Do zobaczenia niedługo

– zwróciła się w mediach społecznościowych do wszystkich jastrzębskich kibiców.

Fot. Piotr Duszczyk, boxingphotos.pl 


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy