Dla mieszkańca

"Zielona ławeczka": złóż projekt do 1 czerwca

Nawet 2520 złotych może być warty grant na stworzenie na osiedlu zielonego zakątka.

Rysunek: dwie osoby sadzące kwiaty

"Zielona ławeczka"to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

 

Jak otrzymać grant?

  • Mieszkańcy otwartego osiedla w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców powinni zebrać zespół i zarejestrować się na stronie zielonalaweczka.pl
  • Ostatnim dniem na rejestrację jest 1 czerwca 2022 r.
  • Kolejnym krokiem jest wykonanie zadań opisanych w zakładce "Plan działań" zadań i wysłanie wniosku. Ostatnim dniem na wysłanie wniosku jest 1 czerwca 2022 r.
  • Wśród wszystkich projektów, z pomocą architektów krajobrazu wybierzemy maksymalnie 15 najlepszych. W wyborze pomogą nam architekci krajobrazu. 
  • Ze zwycięskimi zespołami podpiszemy umowę na przekazanie grantu, w trakcie planowania
    i realizacji prac, możliwa będzie konsultacja projektu z architektem krajobrazu. 

Po realizacji projektu, należy wysłać sprawozdanie pokazujące efekty prac. Czas na przesłanie sprawozdania z realizacji projektu mija 30 września 2022 r.

 

Wszystkie szczegóły na: https://zielonalaweczka.pl/o-konkursie/


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy