Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

Mali rekordziści Guinnessa!

„Biedronki” oraz „Pszczółki” z Publicznego Przedszkola nr 24 przystąpiły do ogólnoświatowej, oficjalnej próby pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób uprawiających sport stacking jednego dnia.

Dzieci pozują do zdjęcia z kubkami używanymi w sport stackingu.

Dzieci miały za zadanie wykonać kilka ciekawych zabaw ruchowych z elementami sportu zręcznościowego, o którym mało jeszcze słyszy się w Polsce. Sport stacking, polega na szybkim rozkładaniu i składaniu - w ustalony sposób i według konkretnych reguł - stosów kubeczków. Wychowawczynie urozmaicają te zabawy dozą rywalizacji, sztafetami, a nawet próbami układania stosów parami czy z zamkniętymi oczami.

Światowa Federacja Sport Stackingu ogłosiła właśnie, że rekord został pobity wynikiem 737 863 osób uprawiających ten sport w jednym czasie w różnych lokalizacjach na całym świecie. To oznacza, że nasi mali wychowankowie zaliczają się do grona Rekordzistów Guinnessa.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej organizatorów.

Dla tych z Państwa, którzy podobnie jak my, nie słyszeli dotąd o sport stackingu, prezentujemy film z udanej próby bicia czasowego rekordu świata w tej dyscyplinie:

Robi wrażenie, prawda?