Strefa mieszkańca

Masz kwarantannę? Zagłosuj korespondencyjnie

Do 7 lipca chęć korespondencyjnego udziału w wyborach prezydenckich mogą zgłaszać osoby, znajdujące się w kwarantannie.

Grafika poglądowa: karta wpadająca do urny w barwach narodowych

12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich.

Podobnie jak przypadku pierwszej tury wyborów prezydenckich, wyborcom mającym orzeczoną kwarantannę  przysługuje dodatkowy czas na zadeklarowanie chęci korespondencyjnego uczestnictwa w wyborach. Mają na to czas do 7 lipca. W przypadku nałożenia kwarantanny w późniejszym terminie, takiego zgłoszenia można dokonać do 10 lipca.

Pozostali wyborcy, którzy chcieli skorzystać z głosowania korespondencyjnego, musieli złożyć odpowiednią deklarację do 30 czerwca. Osoby, które zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego już w przypadku I tury wyborów, nie musiały składać deklaracji ponownie. Możliwość głosowania korespondencyjnego została im przydzielona im automatycznie.

Do 10 lipca można również pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, niezbędne aby oddać swój głos poza miejscem zamieszkania.  Zaświadczenie wydawane jest w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój, na Sali Obsługi Interesantów znajdującej się na parterze, okienko nr 7. Wniosek można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika. Kontakt telefoniczny: (32) 47-85-363.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy