Dla mieszkańca

Maszerują, by dawać nadzieję

„OnkoRejs Granicami Polski 2022” przejdzie przez Jastrzębie-Zdrój.

Kolaż zdjęć z różnych edycji imprezy.

Jest to ogólnopolski marsz dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Projekt polega na organizacji 7-dniowego marszu, który obejmie 34 piesze trasy wzdłuż granic Polski, każda o długości około 100 km.

„OnkoRejs Granicami Polski” prowadzi również przez miasto Jastrzębie-Zdrój. Trasa nr 23 składa się z następujących etapów: Chałupki, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn, Wisła, Zwardoń (około 97 km). Ten odcinek  projektu Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie pokona 4-osobowa grupa pań w ciągu 7 dni. W Jastrzębiu-Zdroju akcja odbędzie się 27 i 28 czerwca. Jej celem jest zwrócenie uwagi wszystkich spotykanych na trasie OnkoRejsu Polek i Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenie.

- OnkoRejs powstał po to, by dawać nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas powinien marzyć i spełniać te marzenia. Nie ważne jak wyglądasz, gdzie mieszkasz, co robisz, choroba może dopaść również Ciebie. Dlatego prosimy… Badaj się! Rak w większości przypadków jest wyleczalny

– czytamy na stronie internetowej organizatora.

W 2021 r. prawie 110 osób pokonało łącznie ponad 15 tysięcy km, by pokazać, że nawet z rakiem można i trzeba żyć pięknie i aktywnie.

Więcej o wydarzeniu oraz na temat Fundacji Onkorejs – Wybieram Życie i ich projektów przeczytacie na stronie internetowej organizatora.

Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, objęła akcję honorowym patronatem.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy