Strefa mieszkańca

Mechatronicy na (olimpijskiej) fali

Jeszcze nie opadły emocje związane z awansem uczniów „Sobieskiego” do finału olimpiady „Euroelektra”, a już dotarły do nas informacje o sukcesach przyszłych techników mechatroników.

Sala, w której siedzą uczestnicy Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
fot. arch. Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego

Tym razem nadeszły z Krakowa, a konkretnie z Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie 14 lutego odbyły się eliminacje ogólnokrajowe II stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Wzięło w nich udział ponad 600 uczniów szkół średnich z całej Polski rywalizujących w sześciu kategoriach: elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, mechatronika, informatyka i teleinformatyka.

 

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego był w tych zawodach reprezentowany przez czteroosobową grupę uczniów klas 3 i 4 technikum w zawodzie technik mechatronik. W grupie 115 uczestników rywalizacji w kategorii mechatronika osiągnęli oni bardzo dobre wyniki, a dwóch z nich: Marcin Brzózka i Mateusz Wawrzyniak, awansowało do grupy 18 osób, które rywalizować będą w finale ogólnopolskim olimpiady.

 

- O prawdziwym pechu mówić może Radosław Matuszczyk, któremu do awansu do grupy finałowej brakowało zaledwie 1 (!) punktu. To już z resztą kolejny taki przypadek, gdyż 3 lata temu podobna sytuacja przydarzyła się naszemu absolwentowi, późniejszemu finaliście tej olimpiady, Adrianowi Winklerowi w tej samej kategorii. Czwartym reprezentantem naszej szkoły był Mateusz Zawadka

– wyjaśnia Jacek Kluba, nauczyciel w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.

 

Zawody finałowe olimpiady zaplanowane zostały na 26-27 marca w Szczecinie. Mateusz i Marcin mają bardzo dużą szansę, aby dołączyć do grona swoich starszych kolegów, techników mechatroników, którzy w ostatnich pięciu edycjach tej olimpiady raz zdobywali tytuł laureata a trzykrotnie finalisty.

 

Powodzenia w finale!


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy