Strefa mieszkańca

Miasto wyróżnione za promocję zdrowia

Nasze miasto otrzymało certyfikat i tytuł laureata w konkursie „Samorząd Promujący Zdrowie”.

Stoisko Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej
fot. archiwum UM

Konkurs jest częścią Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. W programie wyróżnia się gminy, powiaty i samorządy wojewódzkie promujące nowoczesne i skuteczne działania zachęcające do aktywności fizycznej swoich mieszkańców.

Do otrzymania tytułu przyczyniły się programy realizowane w latach 2016-2019: „Program z zakresu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób dla mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój, powyżej 60 roku życia – zdrowy senior” oraz „Programu polityki zdrowotnej w zakresie szczepień profilaktycznych przeciwko grypie osób powyżej 60 roku życia zamieszkałych w mieście Jastrzębie-Zdrój”.

Doceniono też jastrzębskie Dni Promocji Zdrowia, system rowerów miejskich, budowę ścieżek rowerowych, a także organizację masowych biegów ulicznych: "Jastrzębska Dziesiątka", „Kobiety na 5+” oraz „Biegi Małego Jastrząbka”.

- Cieszymy się, że komisja wyróżniła nasze starania w dziedzinie promocji zdrowia, wspierania ekologii, zdrowego stylu życia, sportu i turystyki. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie

– mówi Jolanta Kluba z Referatu Polityki Społecznej i Zdrowia.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy