Strefa mieszkańca

Miłość w „Korfantym”, czyli słodkości w Walentynki

Miłość ukochanej osobie można wyrazić na wiele sposobów. Jednym z nich jest przygotowanie oryginalnego przysmaku - prosto od serca.

Trzy ciaska z wbitym na patyku sercem i kokardą
fot. arch. Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego przygotowali słodkości właśnie z okazji Walentynek.

Walentynki w „Korfantym” miały swoją kulinarną odsłonę. Trudno się temu dziwić, bo przecież w murach szkoły od lat działa technikum gastronomiczne znane w całym regionie. Tak więc 14 lutego w Święto Zakochanych uczniowie wyczarowali niesamowite słodkości, które zachwycały nie tylko smakiem, ale również pięknie wyglądały.

Jury złożone z dyrekcji szkoły oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych wyłoniło najlepsze przysmaki.

- Wybór zwycięzców konkursu nie był łatwy. Uczniowie wykazali się kreatywnością i przygotowali słodkie propozycje, które z powodzeniem mogłyby być podawane w najlepszych cukierniach. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie drugiej klasy naszego technikum gastronomicznego. Wykazali, że na tym etapie kształcenie już dysponują wysokimi umiejętnościami

- mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

W konkursie walentynkowym pierwsze miejsce zajął przysmak o nazwie lava cake z sosem na bazie kaszy manny i wanilii w towarzystwie owoców i korzenia lotosu, autorzy: Piotr Hadalski i Konrad Rusin. Nie mniej interesujące były pozostałe propozycje, drugie miejsce – przysmak pod zagadkową nazwą bukiet Romeo, autorzy: Oliwia Gnaś i Agata Musioł oraz trzecie miejsce – foundat miłości, autorzy: Weronika Krzyżaniak i Paulina Sypiół.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy