Strefa mieszkańca

Młodzi filmowcy nagrodzeni

2 kwietnia w Sali Rady Miasta odbył się finał III edycji miejskiego konkursu dla szkół ponadpodstawowych na profilaktyczny spot filmowy.

Zadaniem uczniów było nakręcenie krótkiego filmu, reklamy społecznej, na temat konsekwencji eksperymentowania z używkami lub siecioholizmu. Zanim jednak przystąpili do realizacji swoich pomysłów, wzięli udział w dwudniowych warsztatach. Dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, specjaliści z tej placówki przybliżyli im tematykę związaną z eksperymentowaniem i uzależnieniem od środków psychoaktywnych, następnie pracownicy Urzędu Miasta w trakcie warsztatów filmowych zapoznali młodych filmowców z tajnikami pracy z kamerą.

Zgłoszone do konkursu filmy zostały ocenione przez Jury, któremu przewodniczył Komendant Straży Miejskiej, Grzegorz Osóbka oraz przez internautów, którzy za pośrednictwem internetowej strony Urzędu Miasta mogli oddawać głosy na najlepszą ich zdaniem produkcję.

W trakcie finału zaprezentowano wszystkie konkursowe filmy oraz ogłoszono wyniki:

Wyróżnienie – Zespół Szkół Sióstr Salezjanek

III miejsce – Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego

II miejsce – Zespół Szkół nr 1

I miejsce – Zespół Szkół nr 3

Jak się okazało, zwycięski film okazał się również bezkonkurencyjny w głosowaniu internetowym i to uczniowie Zespołu Szkół nr 3 zdobyli nagrodę internautów.

Po wręczeniu nagród był czas na dyskusję, podczas której młodzież miała okazję wymienić się doświadczeniami i opowiedzieć o wnioskach wyciągniętych tak z warsztatów jak i z własnej pracy nad filmem profilaktycznym.

Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku!


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy