Strefa mieszkańca

Mobilne biuro czystego powietrza odwiedzi Jastrzębie

3 sierpnia 2020 eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania i pomagać w wypełnianiu wniosków.

Samochód mobilnego biura czystego powietrza
fot. materiały organizatora

W Jastrzębiu-Zdroju punkt będzie ulokowany na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II 6 i zostanie udostępniony dla zainteresowanych w godzinach 09:00 – 12:30.

 

- Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach

– zaznaczył minister Michał Kurtyka.

Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotarło Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach była Pszczyna. Do końca sierpnia, eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wyplenianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.

- Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie

mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

 

Aby proces złożenia wniosku przechodził sprawnie, wymagane jest:

  • Obecność (wszystkich ) współwłaścicieli nieruchomości objętej dofinansowaniem
  • Obecność współmałżonka Wnioskodawcy
  • Podanie numeru księgi wieczystej nieruchomości w formacie XX0X/00000000/0
    (gdzie X to litera a 0 to cyfra)
  • Przygotowanie numeru działki na którym znajduje się nieruchomość objęta dofinansowaniem
  • Podanie dokumentów potwierdzające dochód uzyskane za rok 2019 r.
  • Podanie numeru rachunku bankowego
  • Znajomość powierzchni użytkowej budynku a także rok oddania budynku do użytkowania

 


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy