Strefa mieszkańca

#NakręcamyTonyEmocji

150 kg plastikowych nakrętek pomieści 1,5-metrowe serce, ustawione na stadionie. Zbiórka organizowana przez K.S. GKS 1962 Jastrzębie S.A. wspomoże leczenie chorego Szymonka.

Zdjęcie z pierwszego dnia zbiórki: organizatorzy akcji przy metalowym sercu
fot. GKS Jastrzębie

Specjalny metalowy kosz w kształcie serca stanął wczoraj przy wejściu na stadion.  Jak podkreślają organizatorzy akcji #NakręcamyTonyEmocji, już pierwszego dnia pojemnik udało się w dużej mierze zapełnić.

 

- Pierwsze nakrętki do pojemnika trafiły z rąk Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju, Zofii Florek i Pana Wicedyrektora, Michała Szelonga, którym dziękujemy za możliwość postawienia pojemnika na terenie stadionu. Na otwarciu pojawili się także rodzice z dziećmi, kibice i nasz pojemnik nabrał kolorów i wypełniony już jest do połowy. 

Nakrętki może tam wyrzucać każdy, o każdej porze. Ideą projektu jest długofalowa pomoc potrzebującym dzieciom. Pierwsza zbiórka przeprowadzana jest dla Szymonka

- tłumaczy Ewelina Auguścik z K.S. GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A..

2-letni Szymon cierpi na guza mózgu. Szansą dla chłopca jest leczenie w Niemczech. Na nie właśnie przeznaczone zostaną środki ze zbiórki nakrętek oraz akcji organizowanej przez portal siepomaga.pl.

 

- Szymon miał nieco ponad rok, kiedy zdiagnozowano u niego złośliwy guz mózgu. Nie było czasu na rozpacz, trzeba było szybko działać! 27 listopada 2019 roku odbyła się pierwsza operacja usunięcia guza. Tak miało skończyć się nasze cierpienie... Miało... Pół roku później, jak grom z jasnego nieba trafiła nas informacja o wznowie nowotworu. Chemioterapia nie pomogła. Kolejna operacja wyznaczona na 8 czerwca została już przesunięta na połowę czerwca. Lekarze nie nastrajają nas pozytywnie co do przyszłości. Szansą dla Szymona jest leczenie i operacja za granicą. Jesteśmy przerażeni i bezsilni. Niezbędne jest także przeprowadzenie badań, które pozwolą na dokładne określenie molekularne guza. Można je przeprowadzić w Niemczech. To jedyna droga, żeby dowiedzieć się, z czym przyszło nam walczyć

 - piszą rodzice dziecka na stronie zbiórki.

Akcja #NakręcamyTonyEmocji powstała dzięki pomocy i wsparciu Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Korpusu Solidarności - Program Wsparcia i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030, Wodociągów Jastrzębie-Zdrój, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stowarzyszeniu Samorządne Jastrzębie i Fundacji Familia.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy