Dla mieszkańca

Należysz do mniejszości narodowej lub etnicznej? Nie obawiaj się spisać!

Weź udział w spisie powszechnym – pokaż kim jesteś. To ważne!

narodowy spis powszechny 2021 grafika przedstawia uśmiechnięte osoby na niebieskim tle

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań obejmuje wszystkich mieszkańców Polski – także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych.  To nie tylko obowiązek, ale i korzyść – dzięki przekazanym w spisie danym pokazują swoją liczebność innym członkom społeczeństwa. Dane na temat mniejszości pozwalają lepiej odpowiadać na ich potrzeby.

Podczas spisu odpowiadamy między innymi na pytanie o przynależność narodową lub etniczną. Co istotne, można wybrać więcej niż jedną. Do wyboru będzie 13 mniejszości ustawowych. Jeśli danej narodowości nie będzie na liście, można wybrać inną i dopisać swoją.

W spisie każdy mieszkaniec Polski odpowiada na takie same pytania. Pamiętaj! Dane, które przekażesz są bezpieczne i objęte tajemnicą statystyczną.

Spis będzie przeprowadzany głównie metodą samospisu internetowego – na pytania będziemy odpowiadać na stronie www.spis.gov.pl lub przez dedykowaną aplikację. W szczególnych przypadkach będzie można skorzystać z przygotowanych pomieszczeń w Urzędzie Miasta lub z pomocy rachmistrzów, którzy przeprowadzą wywiad bezpośrednio lub telefonicznie.

Więcej informacji znajduje się w ulotce poniżej (także do pobrania).


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy