Strefa mieszkańca

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia niebawem obchodzi 30-lecie

Dyrekcja zaprasza do skorzystania z oferty placówki.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu–Zdroju
fot. arch. UM

Szkoła muzyczna w Jastrzębiu-Zdroju działa już niemal 30 lat. Zaprasza przyszłych uczniów do zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną i artystyczną. PSM kształci dzieci i młodzież w wielu specjalnościach - w ofercie jest szeroki wybór instrumentów z każdych grup. Szczególny nacisk kładzie na kształcenie przyszłych solistów.

W szkole istnieje:

  • sekcja instrumentów smyczkowych i szarpanych: skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara klasyczna
  • sekcja instrumentów dętych, perkusyjnych i akordeonu : trąbka, puzon, waltornia (róg), flet poprzeczny, saksofon, klarnet, obój, fagot, wibrafon, marimba, ksylofon, werbel, kotły oraz akordeon
  • sekcja instrumentów klawiszowych: fortepian, organy
  • sekcja przedmiotów teoretycznych

Działa też chór, orkiestra dęta, orkiestra smyczkowa oraz wiele zespołów kameralnych.

Celem kształcenia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia jest przede wszystkim umiłowanie muzyki, rozwój talentów i umiejętności oraz umożliwienie młodym artystom kontynuowania kariery na wyższych uczelniach w kraju i zagranicą. Jej absolwenci występują w najlepszych orkiestrach dętych i symfonicznych, doceniani są na krajowych i międzynarodowych konkursach instrumentalnych.

Szczegóły oferty znajdują się na stronie internetowej placówki.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Jastrzębiu – Zdroju planuje w tym roku zorganizować obchody 30-lecia istnienia i działalności. Przy tej tej okazji chce zaprosić mieszkańców do wzięcia udziału w  uroczystych koncertach i innych wydarzeniach. Jubileusz będzie też okazją do oddania do użytku nowej sali koncertowej, która obecnie jest w budowie.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy