Strefa mieszkańca

PIT - terminy i sposoby złożenia

Urząd Skarbowy w Jastrzębiu-Zdroju przypomina o terminach i sposobach złożenia zeznania PIT za 2019 r.

Budynek Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju, przed nim stoją zaparkowane samochody
fot. Łukasz Parylak

Termin składania zeznań podatkowych rozpoczyna się 15 lutego 2020 r. Ostateczny termin składania zeznań i zapłaty podatku dochodowego upływa 30 kwietnia 2020 r., za wyjątkiem zeznań PIT-28, dla których termin upływa 2 marca 2020 r.

 

Zeznania można złożyć:

 

  1. Elektronicznie, samodzielnie wypełniając formularz zeznania, korzystając z usługi Twój e-PIT (przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-36 i PIT-28 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej – dostępne będą od 15 lutego 2020 r.). Zeznania drogą elektroniczną można składać za pośrednictwem serwisu: www.podatki.gov.pl
  2. Papierowo, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. 11 Listopada 13, na parterze w Sali Obsługi Podatnika w poniedziałki w godz. od 7.30 do 18.00, wtorki, środy, czwartki, piątki w godz. od 7.30 do 14.30.
  3. Lub za pośrednictwem urzędów pocztowych.

 

W przypadku nieskorzystania z możliwości samodzielnego rozliczenia jednym z powyższych sposobów, przygotowane przez KAS w portalu www.podatki.gov.pl. zeznania, zostaną z upływem terminu uznane za formalnie złożone.

 

Wpłaty podatku należy dokonywać na mikrorachunek podatkowy wygenerowany indywidualnie przez każdego podatnika na stronie www.podatki.gov.pl. Mikrorachunek można wygenerować samodzielnie lub skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego.

 

Wpłaty oraz zwroty nadpłaconych podatków – gotówkowe - są realizowane w Banku Spółdzielczym, 44-330 Jastrzębie-Zdrój ul. 1 Maja 10.

Zeznania podatkowe oraz wpłaty podatku mogą być także przekazane za pośrednictwem Urzędów Pocztowych.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy