Strefa mieszkańca

Pomóżmy przedsiębiorcom! Anna Hetman apeluje do właścicieli nieruchomości

Miasto Jastrzębie-Zdrój wprowadza szereg ulg dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Prezydent apeluje, by podobną solidarność wykazali również wynajmujący lokale.

fot. Izabela Grela

Jastrzębianie, których firmy mają swoje siedziby w budynkach należących do miasta, mogą liczyć na umorzenia czynszów bądź przesunięcie ich w czasie. W specjalnym liście do właścicieli lokali prezydent Anna Hetman poprosiła spółdzielnie oraz innych właścicieli nieruchomości, by rozważyli wprowadzenie podobnych rozwiązań dla mikroprzedsiębiorców, a także małych i średnich firm.

Czas, w którym wszyscy znaleźliśmy się, jest dla nas nowy, nieznany i szczególnie trudny. Dla każdego, niezależnie po której stronie się znajduje. Pandemia spowodowana koronawirusem i związane z tym ograniczenia powodują ogromne straty w gospodarce oraz budżetach przedsiębiorców, budżetach domowych, budżecie miasta oraz innych podmiotów działających na rynku. Musimy mieć wszyscy świadomość, że wiele firm może nie przetrwać trudnego okresu, kiedy możliwości prowadzenia działalności gospodarczej są bardzo ograniczone lub wręcz niemożliwe, dlatego każde, choćby najmniejsze wsparcie jest bardzo cenne. Wiem, że podobnie jak wszyscy jesteście Państwo w trudnej sytuacji, dlatego dziękuję tym, którzy już angażują się w rozwiązania skierowane do osób fizycznych i przedsiębiorstw

– pisze Anna Hetman.

Dziś w Jastrzębiu-Zdroju nadzwyczajna sesja Rady Miasta przegłosowała ulgi dla przedsiębiorców. Wkrótce więcej informacji o miejskim pakiecie dla przedsiębiorców.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy