Strefa mieszkańca

Porozmawiaj z "pierwszym polskim blogerem wojennym"

Marcin Ogdowski będzie gościem wirtualnego spotkania z czytelnikami jastrzębskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Plakat z napisem "Między prawda a fałszem". Spotkanie on-line z Marcinem Ogdowskim

Już 16 lipca o godz. 18:00 za pośrednictwem  profilu facebookowego biblioteki będzie można wziąć udział w spotkaniu z Marcinem Ogdowskim.

 

- Przed nami kolejne ciekawe spotkanie online. Tym razem połączymy się zdalnie z Marcinem Ogdowskim i porozmawiamy o jego dwóch najnowszych książkach "(Dez)informacja" i "Międzyrzecze. Czas przetrwania". Będzie to również okazja by poruszyć temat fake newsów i manipulacji medialnej

- zachęcają organizatorzy.

Marcin Ogdowski to z wykształcenia socjolog, pisarz, dziennikarz, korespondent wojenny, nazywany „pierwszym polskim blogerem wojennym”. Pracował w Iraku, Afganistanie, na Ukrainie, w Libanie.

Autor książki reporterskiej zAfganistanu.pl. Alfabet Polskiej Misji. oraz trzech wojennych powieści Ostatni świadek, (Nie)potrzebni i Uwikłani. Współautor albumu Polski Afganistan. (Foto)historia największej operacji Wojska Polskiego od czasu II wojny światowej, cyklu reportaży wydanych w książce W naszej pamięci. Irak, Afganistan – 2003-2014 oraz redaktor i współautor Dziennika dowódcy Rosomaka. W latach 2009-2014 prowadził kultowy blog zAfganistanu.pl.

Wielokrotnie nagradzany za przedstawianie wojska i wojny w obiektywny oraz nowoczesny sposób. Otrzymał m.in. „Zieloną Gruszkę” (2011 r.) i tytuł „Małopolskiego Dziennikarza Roku 2009” w kategorii Internet. Marcina Ogdowskiego  odznaczono Brązowym (2008 r.) i Srebrnym (2010 r.) Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżniono także Buzdyganem (2013 r.), nagrodą uchodzącą za wojskowego Oskara. Jest laureatem konkursu na „Dziennikarza Proobronnego 2015 roku”, oraz posiadaczem Honorowej Odznaki 6. Brygady Powietrznodesantowej.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy