Strefa mieszkańca

Potrzebna krew!

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jastrzębiu-Zdroju prosi dawców, aby decydowali się oddać krew nawet w tak trudnym okresie.

Obrazek przedstawia kroplę krwi.

- Koronawirus zmienia nasze nawyki, jednak nie oznacza to, że powinien wpływać na zdrowie osób, które potrzebują krwi. Sytuacja w centrach krwiodawstwa jest dramatyczna, a ich pracownicy apelują do krwiodawców, aby decydowali się oddawać krew nawet w tak trudnym okresie, jakim jest pandemia koronawirusa

- czytamy na stronie internetowej jastrzębskiego oddziału PCK

Krwiodawców oraz zdrowe osoby, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, prosimy o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce.

Od 20 kwietnia 2020 r. obowiązuje obowiązkowa rejestracja dawców krwi. Można jej dokonać telefonicznie lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Terenowy Oddział w Jastrzębiu-Zdroju czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.30 (rejestracja do 13.30) oraz w drugą sobotę miesiąca od 8.00 do 13.30 (rejestracja do 13.00). Nr telefonu Oddziału: 32 440 25 50.

 


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy