Dla mieszkańca

Razem piszemy historię

Łaźnia Moszczenica tworzy wyjątkową wystawę w ramach Carbonarium. Będzie zbudowana z pamiątek i wspomnień jastrzębian.

Plakat inicjatywy - informacje powtózone.

W przyszłym roku Łaźnia Moszczenica otwiera swoją pierwszą wystawę, Carbonarium. Pierwszą i wyjątkową, ponieważ do jej współtworzenia zaprasza mieszkańców. Pracownicy Łaźni apelują do jastrzębian, by zechcieli włączyć się w tworzenie wystawy, a dokładnie tej części, która będzie poświęcona historii miasta. Osobiste historie mieszkańców mają być jej podstawą.

- Okolice świąt to czas, w którym częściej spędzamy czas z rodziną, zaglądamy do rodzinnych albumów, wspominamy. Sięgnijcie do pamięci, porozmawiajcie z rodzicami czy dziadkami. Zapraszamy do nas – weźcie ze sobą zdjęcia, pamiątki lub same wspomnienia i anegdoty. To pomoże nam zbudować subiektywną opowieść o powstawaniu miasta. Szukamy materiałów o jego początkach, o budowaniu osiedli, powstawaniu kopalń ale też o życiu codziennym jastrzębian w tym ciekawym czasie

– mówi Izabela Grela, dyrektorka Łaźni Moszczenica.

Pierwszych stu mieszkańców, którzy podzielą się swoją historią i pomogą w stworzeniu wystawy otrzymają wyjątkowy kalendarz – Kopalnie Śląska, w którym znalazła się również Łaźnia Moszczenica.

Wystawa będzie interaktywna. Tradycyjne drukowane ścianki i plansze z tekstem i obrazami będą jedynie uzupełnieniem treści ukazywanych na dotykowych monitorach i projektorach.

- Proszę jastrzębian, by zechcieli wziąć udział w tej inicjatywie i podzielili się swoją wersją historii miasta, widzianą ze swojej perspektywy. W tym szczególnym, jubileuszowym roku, stwórzmy razem wystawę, która ma twarz jastrzębian

– zachęca do wzięcia udziału w akcji prezydent Anna Hetman.

Osoby, które chcą zapisać się w pamięci miasta i pomóc wzbogacić wystawę, która powstanie w sześćdziesięciolecie miasta, mogą zgłosić się do pracowników Łaźni Moszczenica dzwoniąc pod numer 532 220 088 lub wysyłając maila na adres: historia@remove-this.laznia.jastrzebie.pl.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy