Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

337 842,75 zł na zadania sołectw

Ku końcowi zbliża się realizacja projektów realizowanych w ramach Funduszu Sołeckiego.

widok z lotu ptaka na pola

fot. arch. UM

Przypomnijmy, że mieszkańcy 6 sołectw naszego miasta zdecydowali, że w 2021 roku wykonanych ma zostać 16 przedsięwzięć.

Na chwilę obecną 14 z nich jest już wykonanych. Mieszkańcy sołectw Borynia i Skrzeczkowice mogą korzystać z wyremontowanej nawierzchni drogi na ulicy Myśliwskiej od ul. Świerklańskiej do granic miasta.

Mieszkańcy Bzia – zwłaszcza najmłodsi – cieszą się z nowych urządzeń na placu zabaw przy SP nr 15. Zorganizowano także festyny sołeckie, na których członkinie Koła Gospodyń Wiejskich mogły pojawić się już w nowych, zakupionych także w ramach Funduszu Sołeckiego strojach. Dodatkowo miasto zakupiło stojaki i pokrowce na kolumny, ściany boczne wraz z drzwiami do namiotu sołeckiego, stoły i krzesła konferencyjne oraz namiot festynowy.

W Moszczenicy zdecydowano o doposażeniu wiaty rekreacyjnej w grilla elektrycznego i niezbędne akcesoria. Mieszkańcy zawnioskowali także o budowę oświetlenia traktu pieszego od ulicy Kościelnej do rzeki Szotkówki, która również jest już zakończona. Część środków z FS przeznaczonych zostało na imprezy kulturalno – promocyjne.

Również Ruptawa-Cisówka wzbogaciła się o nowego grilla elektrycznego, który używany będzie podczas ogólnodostępnych imprez. Trwa jeszcze realizacja drugiego zadania w tym sołectwie, mianowicie remont wiaty rekreacyjnej przy Domu Sołeckim. Planowany termin zakończenia robót to 15 grudnia.

Także w sołectwie Szeroka trwają jeszcze prace związane z zadaniem polegającym na zagospodarowaniu terenu przy „starej szkole” SP nr 18. W okresie letnim zorganizowano imprezy kulturalno – integracyjne, o które wnioskowali szeroczanie.

Łączna pula środków na realizacje zadań w ramach Funduszu Sołeckiego na rok 2021 opiewa na kwotę 337 842,75 zł.