Strefa mieszkańca

Spędź noc w galerii Epicentrum

„Noc w galerii” - Najsmutniejsze pejzaże ever /oraz trzy wesołe/ - to wydarzenie, które odbędzie się w piątek, 17 maja od godziny 18.30.

Projekt obejmuje:

Muzyka na żywo pod hasłem „Korelacja sztuk”

Podczas imprezy publiczność będzie miała okazję usłyszeć współczesną muzykę inspirowaną sztuką piktograficzną tworzoną podczas koncertu, a także wiele znanych utworów.

Mateusz Adamczyk – Instrumentalista - skrzypek, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Escola Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie. W Hiszpanii współtworzy grupę The Johnny Freelance Experience. W Polsce współpracuje z Marcinem Wyrostkiem, Kayah&Transoriental Orchestra, Orkiestrą Kameralną Aukso oraz kwintetem Vołosi.

Piotr Zaufal – basista, aranżer i kompozytor.

Wernisaż wystaw malarstwa Magdaleny Gogół, Magdaleny Daniec i Roberta Bubla

Magdalena Gogół - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo. Od 2004 roku jest związana zawodowo z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. W działalności artystycznej zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym w dużym formacie oraz miniaturze, a także projektuje i prowadzi plenery, warsztaty twórcze i akcje plastyczne.

Magdalena Daniec - ukończyła z wyróżnieniem wyższe studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w 2001 r. Zajmuje się głównie olejnym malarstwem sztalugowym, ale nie tylko; szczególnie ulubioną techniką jest collage zarówno na płótnie, jak i na papierze. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Wadowicach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i Włoszech.

Robert Bubel - studiował malarstwo w ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek i techniki pokrewne. W swoich obrazach posługuje się tradycyjnymi środkami malarskiej ekspresji ugruntowanymi w XX w. Podkreślając wartość gestu i ekspresyjnej plamy studiuje relacje między przedstawieniami popularnie nazywanymi figuratywnymi i abstrakcyjnymi. Upiera się przy twierdzeniu, że każdy obraz jest abstrakcyjny.

Warsztaty

ok. godz. 20.00 „Pejzaże z recyclingu” – prowadzenie Magdalena Daniec

ok. godz. 21.00 Identyfikowanie, różnicowanie i formowanie barw – prowadzenie Magdalena Gogół

Warsztaty dla młodzieży od 15. roku życia i dorosłych. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 324731012.

Malowanie na żywo w technice węgla, pasteli i węgla lawowanego  – projekt malarski w wykonaniu Roberta Bubla – rozpoczęcie ok. godz. 20.15

Losowanie pracy i plakatów – ok. godz. 22.00

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury - Galeria sztuki Epicentrum, Magazyn 22


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy