Strefa mieszkańca

Sportowy weekend

GKS Jastrzębie pożegnał się z kibicami przed przerwą zimową, Jastrzębski Węgiel pokonał Skrę Bełchatów w ligowym klasyku, a JKH GKS Jastrzębie ograł mistrzów Polski.

Kibice GKS Jastrzębie na trybunach podczas meczu GKS - Stomil Olsztyn

Twierdza Harcerska została zdobyta dopiero w ostatnim meczu rundy. Sprawcą nieudanego pożegnania z graniem w 2019 roku okazał się Stomil Olsztyn, choć sobotni mecz rozpoczął się znakomicie dla drużyny Jarosława Skrobacza – już w 3. minucie doskonałym strzałem popisał się Jakub Wróbel. Goście wyrównali jeszcze w pierwszej połowie, a drugą bramkę, z rzutu karnego, zdobyli na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Poniżej skrót wideo, a w nim między innymi kontrowersyjny rzut karny:

Kibice, którym tego dnia mało było emocji, w pośpiechu udali się do hali widowiskowo-sportowej, gdzie Jastrzębski Węgiel podejmował Skrę Bełchatów. Pięciosetowy bój dramaturgią dorównywał dziełom Hitchcocka. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, nie zabrakło nerwów, a ciśnienia najwyraźniej nie wytrzymywali również sędziowie. Ostatecznie to drużyna tymczasowo dowodzona przez Luke’a Reynoldsa cieszyła się z dwóch punktów. Była to trzecia wygrana pod jego wodzą – a już dzień później Jastrzębski Węgiel ogłosił następcę Roberto Santilliego, o czym możecie przeczytać na naszej stronie internetowej.

W niedzielę podopieczni Roberta Kalabera sprawili kibicom miłą niespodziankę wygrywając z mistrzem Polski. JKH GKS Jastrzębie w składzie przetrzebionym kontuzjami pokonał GKS Tychy aż 4:1. Dwukrotnie do bramki derbowego rywala trafiał Martin Kasperlik, po jednym golu dołożyli Dominik Paś i Henri Auvinen. Tym samym JKH GKS Jastrzębie wciąż jest liderem rozgrywek.

Poniżej skrót wideo z tego rewelacyjnego spotkania:


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy