Strefa mieszkańca

Spotkaj się z Hanną Pasterny

Hanna Pasterny będzie gościem Klubu Seniora. Spotkanie, na które zapraszamy nie tylko seniorów, odbędzie się we wtorek, 27 listopada, o godz. 15.00.

fot. Piotr Kędzierski

Hanna Pasterny pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jest także społeczną asystentką europosła prof. Jerzego Buzka. Jest współzałożycielką koła Polskiego Związku Niewidomych w Jastrzębiu-Zdroju. Stara się udzielać w Towarzystwie Pomocy Głucho-niewidomym i na bieżąco działać tam, gdzie jest taka potrzeba. Pisze artykuły, głównie do czasopism dla niepełnosprawnych, uczy brajla, w szkołach prowadzi zajęcia oswajające z niepełnosprawnością, a dla pracodawców szkolenia o komunikacji z niepełnosprawnym pracownikiem.

Hanna Pasterny jest też m.in. autorką trzech książek. W „Jak z białą laską zdobywałam Belgię” opisuje swój czteromiesięczny pobyt w Liège, dokąd wyjechała na Europejski Wolontariat. Pisze o codzienności, ciekawych miejscach, niezwykłym spotkaniu z rodziną pisarki Marii Gevers.

„Tandem w szkocką kratkę” to opowieść o jej pracy i przyjaźni z profesor z Glasgow, która zna kilkanaście języków, tworzy wynalazki dla osób niepełnosprawnych, jest Żydówką, weganką i ma zespół Aspergera – zaburzenie ze spektrum autyzmu. Ta pełna humoru książka to zderzenie różnic i kontrastów, lecz także szukanie dróg do porozumienia.

Najnowsza książka Hanny Pasterny to „Moje podróże w ciemno”. Opisuje w niej swoje podróże po Polsce, Europie i samodzielną wyprawę do USA.

Książki te w promocyjnych cenach będzie można zakupić podczas spotkania w Klubie Seniora.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy