Strefa mieszkańca

Szkoły zyskały nowoczesne pracownie

Nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi pracowniami zawodowymi mogą się pochwalić Zespoły Szkół Nr 2, 6 i 9. Powstały one w ramach projektu „Profesjonalne pracownie w Jastrzębiu-Zdroju 2”.

Na jego realizację nasze miasto pozyskało prawie 890 tys. zł unijnego dofinansowania.

Podjęte w ramach projektu działania mają przede wszystkim uatrakcyjnić i podnieść jakość oferty edukacyjnej jastrzębskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, a co za tym idzie jak najlepiej przygotować uczniów do przyszłego zatrudnienia.

W Zespołach Szkół Nr 2 i 9 powstały nowoczesne pracownie gastronomiczne dla przyszłych kucharzy. Wyposażono je m.in. w patelnie elektryczne, piece konwekcyjno-parowe, grille elektryczne, zestawy garnków, piece do gotowania sous vide, frytownice, czy kuchenki elektryczne.

Natomiast Zespół Szkół nr 6 może pochwalić się pracownią analityczną. To tutaj uczniowie mają do dyspozycji spektrofotometr, służący do wykonywania precyzyjnych pomiarów analitycznych oraz urządzenia pomiarowe i optyczne.

Obecnie trwają prace związane z wyposażaniem pracowni mechatronicznej w Zespole Szkół Nr 6 oraz pracowni ekonomicznej w Zespole Szkół Nr 2.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy